Panorama Starego Miasta z kamery we Wrocławiu (nieaktywna)


Wrocław: Panorama Starego Miasta z kamery online (nieaktywna)

Panorama Starego Miasta

Zobacz obrazy z 10 kamer

Panorama Starego Miasta

Wrocław to miasto na prawach powiatu położone w południowo-zachodniej części Polski, stolica województwa dolnośląskiego oraz niezwykle ważny punkt na turystycznej mapie Polski. Wrocław jest również jednym z najstarszych miast w naszym kraju.

Są takie miejsca, zabytkowe budynki, ciekawe atrakcje, które trzeba koniecznie zobaczyć lub odwiedzić i poczuć ich klimat. Wrocław ma wiele takich miejsc, wiele ciekawych zabytków a przede wszystkim ciekawą historię ściśle związaną z dziejami Polski na tle wieków. Jednym z takich miejsc, do którego kieruje się praktycznie każdy turysta przybywający do miasta jest Rynek - średniowieczny plac targowy, obecnie jest to centralna część strefy pieszej.

Rynek we Wrocławiu jest jednym z najstarszych staromiejskich rynków w Europie, z największym ratuszem w Polsce. Wrocławski Ratusz został wybudowany w stylu późnogotyckim, jest on najważniejszym zabytkiem architektonicznym miasta, współcześnie mieści się w nim Muzeum Sztuki Mieszczańskiej.

Historycznym sercem Wrocławia jest Ostrów Tumski, położony pomiędzy ujściem rzek Oławy oraz Ślęży i Widawy. Jest to najstarsza, zabytkowa część miasta. We Wrocławiu znajduje się tak wiele zabytków, że nie sposób je wszystkie opisać ani wymienić, jednak do tych najważniejszych bez wątpienia należy: wspaniały Ogród Japoński, piękny pałac królewski, imponująca Hala Stulecia oraz Panorama Racławicka czyli muzeum sztuki we Wrocławiu.

2014.12.30 - przykładowy obraz panoramy Starego Miasta we Wrocławiu

Niestety powyższy obraz z kamery jest nagraniem archiwalnym, niemniej jednak jest to wspaniały widok na panoramę Wrocławia. Na obrazie z kamery widać znakomitą część starego miasta.

2015.12.31 - powrócił obraz z kamery

Firma skywindows.net przez ponad rok czasu miała wyłączony dostęp do kamer we Wrocławiu. W ostatnim dniu roku dowiedzieliśmy się, że kilka kamer już emituje obraz, między innymi ta z Wrocławia.

Obraz z kamery pochodzi ze strony skywindows.net